Denzitometrie

Densitometrie je vyšetření kostní hustoty. Pomáhá diagnostikovat osteoporózu nebo osteopenii a umožňuje sledovat průběh léčby. Vyšetření a léčba jsou k dispozici nejen pro naše registrované pacientky, ale i pro pacientky referované jinými lékaři – specialisty.

denzi-2211170430.jpg

Diagnostika osteoporozy – kostním denzitometrem LUNAR PRODIGY – vyšetření denzitometrem je nebolestivé, trvá zhruba 15 minut, žádným způsobem nezatěžuje vyšetřovaného a nevpravuje se před ním ani po něm do těla žádná látka. Vyšetření provádí speciálně vyškolená sestra, lékař provedená vyšetření hodnotí, navrhuje léčbu a režimová opatření.

Léčba osteoporózy – osteoporóza je onemocnění, při kterém dochází ke zvýšené křehkosti kostí, které se tak stávají náchylnější ke zlomeninám. Pokud není věnována pozornost prevenci tohoto onemocnění, nebo pokud se neléčí, může toto onemocnění postupovat bez jakýchkoliv příznaků, až dojde ke zlomenině. Léčba osteoporózy je dlouhodobá záležitost.

Prevence řídnutí kostí – edukace – důležitou součástí komplexní péče je prevence. Vznik osteoporozy má řadu příčin – podvýživa nebo nedostatek pro kostní metabolismus důležitých živin, nedostatek vhodného pohybu, menopauza s úbytkem ženských hormonů, vedlejší účinek některých léků a další.

Lékařský team pro pro tuto odbornost