Terapie laserem

Naše pracoviště disponuje 3 typy laserových přístrojů. Dle nejnovějších poznatků a zkušeností se jeví použití různých vlnových délek laserového paprsku v různých indikacích jako efektivnější.

laser-2211121915.jpg

Diodový laser INTIMEE

Ošetření tímto typem laseru je v současné době nejlepší volba pro vaginální rejuvenaci. Jde o technicky nepokročilejší laser dostupný na EU trhu. Výjimečnou vlastností laseru Intimee je unikátní kombinace parametrů. Principem laserového ošetření je působení laserového paprsku na sliznici pochvy, dochází k zesílení poševní stěny, zpevňuje a zlepšuje její elasticitu a to zejména pomocí syntézy kolagenu. Laserové ošetření je doporučeno:

  • Ženám s počínající ochablostí poševních stěn, ať jsou způsobeny jakýmikoliv faktory (vaginální porod, obezita, nadměrná fyzická zátěž, atrofie v kombinaci s věkem, chronický kašel, menopauza atd.)
  • Ženám s lehkou až střední formou stresové inkontinence (problém s udržením moči při zakašlání, kýchnutí, smíchu, skákání na trampolíně atd.)
  • Ženám s poševním a vulvárním dyskomfortem po menopauze (svědění, pálení, bolesti při styku, nedostatečná lubrikace atd.)
  • Ženám trpící chronickými záněty pochvy

Vlastní ošetření

Před provedením zákroku není nutná žádná speciální příprava. Provedení laserové rejuvenace je  bez jakéhokoliv bolestivého vjemu a není třeba aplikovat žádnou formu anestezie. Vlastní ošetření trvá pouze několik minut, poté žena zcela bez potíží odchází. Přibližně týden by ošetřená žena neměla mít pohlavní styk. Rovněž koupání po dobu týdne od laserového ošetření je vhodné vynechat, sprchování je bez omezení. Po provedeném ošetření je vhodné aplikovat vaginální čípky s kyselinou hyaluronovou v délce 5 dnů. Doporučujeme 2 ošetření s intervalem 1 měsíce pro lepší výsledný efekt.

 

Frakční CO2 laser FRAXIS

CO2 laser je vysoce výkonný typ laseru, který se používá především k odstraňování kožních výrůstků odpařováním tzv. vaporizací a omlazení zevních rodidel. Digitálně řízený paprsek, který je formován do husté bodové mikromřížky, umožňuje odstraňovat kožní výrůstky. Laserový paprsek působí ve svrchní a střední vrstvě kůže a tím dochází k novotvorbě nové pokožky s celkovým zlepšením kvality. Vzhledem k nové technologii se celkově urychluje doba hojení tkáně po zákroku.

 

Biostimulační laser

Ošetření tímto typem laseru doporučujeme na hojení jizev (nejčastěji jizvy po epiziotomii), ragád (trhlinek na bradavce), herpetický lézí na zevních rodidlech. Ošetření je nebolestivé, trvá cca 5 – 10 min, počet opakování je zvolen dle individuálního působení. K dosažení potřebného efektu je  třeba minimálně 2 ošetření.

Před provedením zákroku je nezbytná konzultace se specialistou. Laserová ošetření nejsou hrazena zdravotními pojišťovnami. Pokud máte zájem o ošetření touto moderní lékařskou metodou, volejte prosím tel. 542 423 200 anebo nám napište na mail recepce@centrumdvorak.cz

 

Lékařský team pro pro tuto odbornost